Blog van Annet, Hannah en Julia Murre

Donderdag 27 augustus 2020

Druk! Het is erg druk! Een gevoel wat niet echt bij het eilandleven scheen te passen, maar wat blijkbaar ook hier onoverkomelijk is. Behalve het gewone gezinsleven, zijn er nog veel andere dingen die aandacht vragen. Maar uiteindelijk zijn we niet hier gekomen om te luieren. Bewust hebben we er wel voor gekozen om de avonden zoveel mogelijk vrij te houden. Voor de kinderen, dachten we. Die zouden dat vast leuk vinden. Maar zodra het avondeten in de magen is verdwenen, verdwijnen ook de oudste 4 meestal naar het speeltuintje vlak naast de school. Vaak zijn daar wat kinderen uit de buurt aan het spelen. Emmily moet huiswerk oefenen en dan naar bed. Jan neemt dan de tijd om zijn lessen verder voor te bereiden. Gisteren was het precies 2 weken geleden dat de scholen op het eiland weer zijn gestart. Met 2 vrije dagen tussendoor, is het vandaag de 10e schooldag voor de kinderen. Ze genieten er heel erg van! De ‘primary-kinderen’ (Joost, Steven en Emmily) staan elke ochtend te popelen om te gaan. Vrije dagen zijn niet leuk. De taal is nog wel een beetje lastig, maar je merkt nu al dat ze elke dag woorden bijleren. Zo leuk om te horen! De ‘secondary’ kinderen (Hannah en Julia) vinden het wel leuk, maar nieuwe vakken, Engelse boeken, vader als leraar…Het is allemaal wel wat overweldigend. Gelukkig kunnen ze goed opschieten met hun enige klasgenootje. Het is een leuk groepje meiden zo. Voor Jan is het wel pittig, het lesgeven aan 2 dochters met 2 verschillende leerjaren, in het Engels en 6 verschillende vakken. Het lesgeven in de schoolkeuken is omslachtig. De Coronamaatregelen vereisen hier mondkapjes voor de docenten en een minimale afstand van 2 meter. Verder moeten regelmatig de handen ontsmet worden. Dat houdt in dat de primaryklas ook regelmatig in de keuken, bij de gootsteen, moet zijn. De docenten hebben af en toe spullen nodig uit het schoolmagazijn, wat zich in de keuken bevindt. Dan moet Jan zich terugtrekken in het toilet, zodat de afstand van 2 meter tussen de docenten gewaarborgd kan worden. Op de middagen moet de keuken beschikbaar zijn, dus kan daar geen les worden gegeven. Het eerste plan was om de secondary daarom halve dagen naar school te laten gaan en de middagen thuis te laten werken. Voor Jan zou het dan wel lastig zijn om door de stof heen te komen, dus hij stelde voor om de middagen in onze schuur les te geven. De 3 meiden eten bij ons in huis en tja, als je dan toch al aan de keukentafel zit, kun je daar net zo goed blijven zitten. Niet ideaal, maar comfortabeler dan de schuur. Gelukkig wordt er serieus rondgekeken voor een porta-cabin. Dat zou een mooie oplossing zijn. De 2 oudste meiden hadden (als huiswerk) nog een kleine aanvulling op de blog gemaakt:Hannah:Op 13 augustus was de eerste schooldag. Het was leuk maar ook lastig want het meeste wat we zeiden was in het Engels. Het leek eigenlijk heel erg op een gewone schooldag. Het was wel een beetje vreemd want 13 Augustus, de eerste schooldag, was op donderdag , vrijdag hadden we ook school en dan zaterdag en zondag weekend. Dan hadden we maandag T\M woensdag weer school en daarna 2 dagen vrij én nog twee dagen weekend! Mijn klas bestaat voor het grootste gedeelte uit kinderen uit mijn gezin. In mijn klas zit namelijk Julia, mijn zusje en Annie een Schots meisje. En mijn mentor is mijn vader. We hebben school van 9 uur tot 3 uur maar Julia en ik beginnen om half 9 want we moeten nog Nederlands doen. Voor deze week maandag hadden we vanaf 9 uur tot half 1 school. We hebben tot kwart over 12 in het keukentje van de school les en daarna gaan we met de hele klas naar het huis van de mentor (en dus ook naar Julia en mijn huis) en daar lunchen we. Dan gaan we in onze keuken thuis verder met de lessen. Dat doen we zo ingewikkeld omdat de kinderen van andere klassen bij de lunch hun handen moeten wassen in ons lokaal en dan houden we niet genoeg afstand.Julia:Ik zit in een klas met drie kinderen. Hannah, Annie en ik. Dan is het best gezellig. Alleen krijg je dan best vaak een beurt. Ik heb een paar nieuwe vakken zoals: Natuur en scheikunde en techniek. Het is heel interessant maar alleen is het natuurlijk in het Engels. Dat maakt het moeilijk. In de pauze gaan we meestal in een speeltuintje spelen dat naast de school is. Daar is een draaimolen en een winkelwagentje, dan gaat één iemand in het winkelwagentje zitten en de ander houd vast en nog een ander duwt de draaimolen(natuurlijk niet te hard). Dat is best eng maar ook leuk. Of we gaan crossen met de winkelwagen(wel met iemand erin:). In m’n vrije tijd ga ik meestal lezen of iets met m’n hengel doen. S’ avonds gaan we vaak naar het speeltuintje.